איתם שמעון הנקין

איתם שמעון הנקין

איתם שמעון הנקין
בן 31 במותו
בן חנה ויהודה הרצל
בן היישוב נריה
נולד בד' באדר א' תשמ"ד, 6/2/1984
נהרג בפעולת איבה
בי"ט בתשרי תשע"ו, 1/10/2015
מקום אירוע: סמוך לאלון מורה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: ירושלים – הר המנוחות
הותיר: הורים, ארבעה ילדים, חמישה אחים ואחיות

קורות חייו
הרב איתם שמעון הנקין נולד בירושלים בג' באדר א' תשד"מ (06.02.1984), בן לחנה ולפוסק ההלכה הרב יהודה-הרצל הנקין ונין לזקנו הגדול הרב יוסף אליהו הענקין.
הרב איתם גדל בשכונת קריית משה, שימש קומונר בתנועת אריאל, למד בישיבת ההסדר "ניר" בקריית ארבע ובמסגרת זו התגייס לגולני, שם היה מ"כ טירונים.
בשנת תשס"ד נשא הרב איתם לאישה את נעמה לבית ערמוני. בני הזוג קבעו את ביתם ביישוב נריה שבבנימין, שם גידלו את ארבעת ילדיהם. הרב איתם היה שותף מלא בגידול ילדיו יחד עם נעמה, ובני הזוג היו ידועים בשל זוגיות מופלאה ושותפות בכל פרט שבחיים. ולצד כל אלה היה, כדברי כולם, גם טבח לא רע.
בשנות העשרים לחייו היה איתם לתלמיד חכם וכן חוקר בתולדות הרבנות בדורות האחרונים. הוא הוסמך לרבנות בשנת תשע"ב.
הרב איתם חיבר שני ספרי הלכה ("לכם יהיה לאכלה" על חרקי מזון, אשר יצא לאור בשנת תשע"א עוד לפני הסמכתו לרבנות, וספר הלכה שני "אש תמיד – פירושים וחידושים בהלכות שבת", אשר זכה לראותו בעימוד ויצא לאור לאחר הירצחו), ספר היסטוריה "להכות שורש" על הראי"ה קוק והקרן הקיימת לישראל, ועוד כ-40 מאמרים בהלכה ובתולדות הרבנות. כמו כן לימד שיעור הלכה וכן שיעור ב"אישים ושיטות בהלכה" ב"מדרשת נשמת" בירושלים. בשעת מותו היה דוקטורנט בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב, שם זכה במלגת רוטנשטרייך, והיה אמור לכתוב את הדוקטורט על החפץ חיים, בהנחיית פרופ' דוד אסף. בצד עיסוקיו בכתיבתו שלו עסק גם בעריכה של ביטאונים תורניים, כולל עלוני ממרא ומלילות, וכן היה מייסד וחבר מערכת של "אסיף" – שנתון איגוד ישיבות ההסדר.
תפוקתו של הרב איתם הייתה של תלמיד חכם המבוגר ממנו בשנים רבות, ורבים חזו לו עתיד כפוסק הלכה בולט בציונות הדתית, המקובל גם על העולם החרדי. ספרי ההלכה שלו זכו להסכמות מאת הרב זלמן נחמיה גולדברג, הרב שריה דבליצקי, הרב אשר זעליג וייס, הרב מאיר מאזוז, הרב אביגדור נבנצאל, הרב נחום רבינוביץ, ואביו הרב יהודה-הרצל הנקין.
כמחבר, ידוע היה הרב איתם בשל ידע עצום ויכולת להקיף נושא מכל פינה, חריפות, תעוזה, פסקנות, וכן חדות לשון. מצד אחד דברים הכתובים בעדינות ובענווה, ומנגד ללא מקום לספק או לערעור לאור רוחב הדעת והידע הגלום בהם. נועם קשרי אנוש לחוד ובירור האמת לחוד.
הרב איתם היה עורך מאמרים קפדן ודייקן, העושה זאת במאור פנים ובענווה. הוא השתתף בפורומים הדנים בנושאים הקרובים ללבו ולענייניו, כולל אוצר החכמה החרדי, שם אף כתב ביידיש. בתוך כל אלה שימש כמשיב וירטואלי המשתף מידיעותיו הרבות כל מבקש, שואל ופונה. העושר הקיים בכל תשובה, והידע הרחב שהפגין בכל שאלה שנשאל, היוו אבן שואבת לפונים מגוונים.
ביום חמישי בערב, אור לי"ט בתשרי, חול המועד סוכות תשע"ו (01.10.2015), יצאו בני משפחת הנקין לאחר מפגש חברים באלון מורה בדרכם חזרה לביתם. סמוך לאלון מורה ירו מחבלים מהמארב אל הרכב ורצחו את בני הזוג איתם ונעמה, לעיני ילדיהם שישבו במושב האחורי.
הרב איתם היה בן 31 במותו. הוא הובא למנוחות, לצד רעייתו שעלתה עמו בסערה השמימה, בבית העלמין בהר המנוחות, ירושלים. הותיר הורים, אחים וארבעה ילדים.

 

ת.נ.צ.ב.ה

facebook
שינוי גודל גופנים
ניגודיות