אגרת לתושבי שערי תקווה ועץ אפרים - 
בשעה טובה! הוקמה מועצה מקומית חדשה בשומרון - "שער השומרון"!

תושבות ותושבי שערי תקווה ועץ אפרים היקרים,


עושים היסטוריה!
לראשונה מזה 24 שנים, הוקמה מועצה מקומית חדשה בשומרון.

אני שמח לבשר כי בשעה טובה אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס חתם על צו המקים את המועצה המקומית החדשה, המחברת בין הישובים שערי תקווה ועץ אפרים.
זהו יום מרגש וחשוב מאוד בתולדות ההתיישבות בשומרון!


לפני כשבועיים שמחנו לעדכן ששרת הפנים חתמה על ההמלצת הועדה להקמת רשות מקומית שתורכב מהישובים שערי תקווה ועץ אפרים, במהלך השבוע שר הביטחון בני גנץ אישר את התקדמות המהלך ובעקבות כך, אלוף פיקוד מרכז, יהודה פוקס חתם על צו המקים את המועצה האיזורית החדשה - שערי תקווה ועץ אפרים.
המשמעות היא שבתאריך ה- 7.6.22 תוקם מועצה מקומית חדשה ביהודה ושומרון, הרשות המוניציפלית ה- 25 בהתיישבות ביהודה ושומרון. שם המועצה המקומית החדשה: "שער השומרון".


זהו רגע היסטורי, מרגש וחשוב מאוד בתולדות ההתיישבות בשומרון - הקמתה של מועצה נוספת בשומרון.
מאז תחילת שירותי כראש המועצה לפני כ-7 שנים, שמתי כנושא אסטרטגי בעבודה המועצה ובעבודתי, את הפרדות הישובים שערי תקווה ועץ אפרים, והקמת ראשות חדשה.
בחנתי את הנושא לעומק והמסקנה הברורה היתה כי תהליך זה הוא בעל חשיבות אסטרטגית רבה בחיזוק ההתיישבות, הגדלת הישובים ושדרוג איכות חיי התושבים.

מתוך הסתכלות קדימה כי הדרך לגדילה משמעותית היא הקמת ישובים, האחזויות וחוות חקלאיות המתפרסות על מרחבי השטח, ובמקביל חיזוק הישובים הקיימים והפיכתם למרכזים גדולים ועירוניים - שמביאים את המאסות של הציבור.
היסטורית - כך למדתי ממורי ורבי להתיישבות וממייסדי ההתיישבות בשומרון בני קצובר, שב -13 השנים בהן כיהן כראש המועצה שיחרר 7 ישובים מהמועצה והפך אותן לרשויות מקומיות (קדומים, קרני שומרוןן, אלפי מנשה, אורנית, אקלנה, עמנואל וכן את העיר אריאל).
כולם היו ישובים קטנים וגדלו, העיר אריאל, במקום להיות ישוב גדול במועצה אזורית, הפכה להיות עיר עם אוניבסיטה, כך מגיעים למיליון יהודים, וכך אנחנו פועלים. כך פעלתי במשך 7 השנים האחרונות מול כלל השרים והגורמים, כדי לשכנע בנחיצות המהלך.

כראש המועצה האזורית שומרון, אני רואה את ייעודי וחובתי לפעול למען מטרה מרכזית אחת: בניין וחיזוק ההתיישבות ושדרוג איכות החיים של התושבים. התובנה שלי היתה כי מהלך זה אף יחזק את ההתיישבות ברמה הכוללת, כפי שקרה בישובים נוספים שיצאו בעבר מהמועצה והפכו למועצות מקומיות משגשגות, כולל המועצות המקומיות הסמוכות. בשנים האחרונות נרתמתי למשימה, אותה הגדרתי כאסטרטגית בעבודת המועצה, ופעלתי מול כלל משרדי הממשלה לקידום המהלך וההישג היום הוא תוצאה של פעילות נמרצת שנעשתה במשך שנים במטרה למצוא פתרון אידיאלי.

המועצה האזורית שומרון תלווה את המהלך ומשקיעה משאבים רבים לבנייה נכונה של הרשות החדשה, ע"מ שתהיה איתנה - מוניציפלית וכלכלית, ותפסע בבטחה לדרך החדשה. כמועצה דאגנו, יחד עם ועדי הישובים, שהרשות החדשה תהיה רשות חזקה כלכלית יותר ממועצות מקומיות אחרות בסביבה, ע"מ להטיב עם התושב ולתת נקודת פתיחה טובה שתאפשר למועצה לגדול, לצמוח, לבנות ולשדרג את איכות חיי התושבים - המטרה המרכזית של כלל השותפים למהלך.

אני אוהב את שערי תקוה ועץ אפרים - ואת התושבים היקרים ונמשיך במחוייבות המלאה לישובים, ובאהבה גדולה, גם עכשיו וגם אחרי שבע"ה נצליח להשלים את הקמת המועצה החדשה.

WhatsApp Image 2022-05-10 at 02.18.49.jpe

בדיוני ועדת הגבולות של משרד הפנים

אני מבקש להודות לכל השותפים: לשר הפנים הקודם אריה דרעי ולשרת הפנים איילת שקד, לוועד המקומי שערי תקוה בראשותה של ליאורה טושינסקי ולוועד המקומי עץ אפרים בראשותו של יעקב חרמון. לצוות המקצועי במועצה, לסגני דוידי בן ציון, למנכ"ל המועצה אמיתי רויטמן, לסמנכ"ל המועצה אבנר גולדשמיט ולגבר המועצה יוסי פינץ.
תודה מיוחדת לשר הבטחון בני גנץ, על ההוגנות, ההקשבה, והחשיבה המכבדת וההגונה לטובת התושבים.
 

"ישראל היום" על המועצה המקומית החדשה - "שער השומרון": www.israelhayom.co.il/news/local/article/10764531

 

נמשיך ונעדכן.
שלכם,
יוסי דגן - ראש המועצה