עיר ללא אלימות

עיר ללא אלימות

התכנית הלאומית 'עיר ללא אלימות' נבחרה לשמש תכנית הדגל של ממשלת ישראל ושל המשרד לביטחון הפנים בתחום ההתמודדות עם התנהגות אנטי-חברתית, אלימות, עבריינות ופשיעה.

התכנית מערכתית, רב-תחומית ומורכבת, אשר מתמודדת עם כל סוגי ומצבי האלימות, הפשיעה וההתנהגות האנטי-חברתית פועלת ב – 151 רשויות ברחבי הארץ.
במועצה האזורית שומרון התכנית בהובלת מנכ"ל המועצה תוך שותפות עם כלל האגפים והמנגנונים הפועלים בתחום.

מטרת התכנית להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים, באמצעות הקמת מערך מתואם ואפקטיבי אשר מחבר את כלל המאמצים האזרחיים עם כלל המאמצים המשטרתיים בנושא, לצמצום אלימות ופשיעה והגברת יכולת ההתמודדות של ישובים עם אלימות ופשיעה.

תכניות הליבה:

 • סיירות הורים

  בשיתוף הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול. מתקיימות לאורך השנה, ובעיקר בחודשי הקיץ והחופשים. הסיירת מורכבת מהורים מתנדבים בכל ישוב. מטרת הסיירת היא לתרום לצמצום התנהגויות סיכוניות, לשמש אוזן קשבת לבני הנוער ולתת מענה לצרכים העולים מבני הנוער.

 • זולה מתגלגלת בחודשי הקיץ

  תכנית משותפת עם מחלקת הנוער באגף ישובים ומתנ"ס, אגף החינוך ואגף לשירותים חברתיים. במהלך חודשי הקיץ מוקמות זולות בישובים שנבחרו על פי מיפוי ובדיקת צרכים. הזולה מצוידת במחצלות, משחקים ועוד. באמצעות מדריכי הזולה, נוצר קשר בלתי אמצעי עם הנוער הרלוונטי. המדריכים מהווים בוגר משמעותי ומכוון. הקשר שנוצר במהלך חודשי הקיץ מהווה פלטפורמה להמשך העבודה לאורך השנה.

 • הכשרות לסייעות בגני הילדים

  בשיתוף מחלקת הקדם יסודי באגף חינוך, נבנתה תכנית הכשרות לסייעות בגני הילדים ברחבי המועצה. מטרת ההכשרות לתת לסייעות כלים לזיהוי והתמודדות עם האתגרים איתן מתמודדות בעבודתן שוטפת.

 • תכנית מוגנות מינית בקהילה

  בשיתוף אגף חינוך ואגף רווחה, נבנתה תכנית שמטרתה להעלות את המודעות לנושא בקרב ההורים והילדים. התכנית כוללת הצגה והרצאה להורים בקהילה. המורכבת משני מישורים:

  1. מיניות בריאה.

  2. זיהוי מצבי סיכון וקבלת כלים להתמודדות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למנהלת התכנית

facebook