גביש אברהם (רס"ן)

גביש אברהם (רס"ן)

גביש אברהם (רס"ן)
תושב אלון מורה
נרצח בבית הוריו מאש מחבלים
יחד עמו נרצחו הוריו וסבו
ט"ז ניסן תשס"ב (28.3.2002)
בן 26 במותו
הותיר אשה, בת וששה אחים ואחיות
הובא למנוחות בבית העלמין באלון מורה

קורות חייו
אברהם גביש בן אלון מורה תושב קדומים
בן לאיטה רחל ודוד ישראל הי"ד, אח לאסף, לאה, צופיה,אבידגור, ישורון ומנשה, בעל לנעמה ואב לדריה.
נולד בירושלים בכ"ד אב תשל"ו 19/8/1976. שנים מספר התגוררה המשפחה ברובע היהודי שבעיר העתיקה בי-ם. אחר כך קבעה את מושבה בקדומים ולאחר מכן עברה לאלון מורה.למד בישיבת השומרון שבקרני שומרון וסיים בהצטיינות. היה חבר ב"בני עקיבא" תחילה כחניך ואחר כך כמדריך וריכז פעילויות חברתיות לנוער במחוז השומרון. עסק רבות בפעילות גופנית –ריצה כושר ותרגילי כוח כי האמין מאד בקשר שבין גוף לנפש.
לאחר סיום הלימודים בישיבה התיכונית החליט "להתמלא" מבחינה רוחנית ודתית לפני הגיוס ויצא ללמוד שנה בישיבת ההסדר במעלות.
התגייס לצה"ל ביולי 1995, לאחר שעבר בהצלחה סדרת גיבוש לסיירת מטכ"ל. נחשב לחייל מצטיין, מקצועי, חבר טוב ובעל מנהיגות גבוהה. לאחר שסיים בהצלחה את המסלול המפרך יצא לקורס קצינים. עם תום שרות החובה הצטרף לשורות צבע הקבע. במהלך שרותו נשא את נעמה חברתו מילדות לאישה והזוג קבע את מגוריו בקדומים ולא היה קץ לאושרוכאשר חבק עם נעמה את בתם הבכורה דריה.
את חג הפסח תשס"ב חגג אברהם עם משפחתו בבית הוריו באלון מורה. במוצאי החג, בט"ז ניסן תשס"ב 28/3/2002 חדר מחבל ליישוב, פרץ לבית המשפחה ופתח בירי לכל עבר. אברהם נפצע מהירי וניסה להגיע אל נשקו ולבגן על בני משפחתו. בשעה שאחז בנשק תקף המחבל בשנית ואברהם נהרג. בפיגוע נהרגו גם סבו יצחק והוריו רחל ודוד. בן עשרים ושש היה במותו. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב סרן.

ת.נ.צ.ב.ה

facebook
שינוי גודל גופנים
ניגודיות