בעיית המגבונים

בעיית המגבונים

סייעו לנו לשמור על מערכת הביוב הציבורית

אגף שפ”ע במועצה מבצע במסגרת פעילותו שטיפה של קווי הביוב העירוניים, וזאת בשל שימוש לא נכון במערכת הביוב.
פסולת, כגון: מגבונים לחים, ניירות וצמחיה, מגיעים למערכת הביוב וגורמים לחסימתה או לפגיעה בה.
עזרו לנו לספק לכם מערכת ביוב תקינה ויעילה!

 

כיצד תוכלו לסייע בשמירה על קווי הביוב הציבוריים?

טיפים לתושב:

♦  האסלה איננה פח אשפה! אין להשליך אליה ניירות, עיתונים ועצמים אחרים, שאינם מתפרקים במהירות (כגון: מקלות אוזניים, צמר גפן, תחבושות הגייניות, חיתולים וכדומה).
♦  השלכת כמות גדולה מדי של נייר טואלט לאסלה עלולה לפגוע במערכת.
♦  אין להשליך מגבונים לחים לאסלה! אלו מצטברים וסותמים את צנרת הביוב. גם מגבונים לחים “שנשטפים באסלה” (מתכלים) לא מתפרקים במים כמו נייר טואלט, ולכן גם הם סותמים את הצנרת ועלולים לגרום לנזקים!
בהמשך זרימתם בצנרת המגבונים מגיעים אל המכונים ונתפסים בתוך משאבות ושאר הציוד האלקטרומכני וגורמים לתפיסת המנועים ולשריפתם !!!
ובהמשך המגבונים מצטברים בתוך התאים דבר הגורם לירידה בחמצון של השפכים ופגיעה בתהליך הטיהור כולו . ועוד נזקים רבים ושונים שעלותם הכספית עצומה לכן, בכל הקשור לכל סוגי המגבונים הלחים, מועצה אזורית שומרון מאמצת את עמדת המשרד להגנת הסביבה, ומבקשת להשליך אותם לפח האשפה בלבד
♦  צמחייה יכולה גם היא לגרום לנזק לצנרת. הזנחה של צמחייה בחצר, או שתילה לא נכונה של עצים ושיחים, יכולה לגרום לשורשים לסתום ולפגוע בצנרת. לכן חשוב להיות מודעים לנושא.

ריח רע בבית? ייתכן וזה מצביע על סתימה או פגיעה בצנרת הביוב.
תנו לאנשי מקצוע לטפל לכם בצנרת הביוב. הנחת צנרת ביוב שלא באופן תקני, שיפוע לא נכון חוסר בריפוד על הצינור ועוד, יכולים לגרום לבעיה ולנזק לצנרת.
התנהלות נכונה שלכם תסייע לנו להמשיך לספק לכם מערכת ביוב איכותית, שתמלא את כל הצרכים הציבוריים.

 

facebook
שינוי גודל גופנים
ניגודיות