ילדים רבים, במהלך התפתחותם, נזקקים ל'דחיפה קלה' קדימה, לעזרה מקצועית, שתעשה את ההבדל בין ילד שנתקע מאחור, לילד שמשתלב בקלות ובשמחה בין כל הילדים בגילו.

במרכז להתפתחות הילד שומרון, נותנים שירות צוות מקצועי רחב הנותן מענה התפתחותי, רגשי ולימודי לילדכם ולכם.
המרכז להתפתחות הילד שומרון  מוכר ע"י משרד הבריאות והטיפול במרכז מוכר ע"י קופות החולים, ביטוחים משלימים וכן באופן פרטי.
המרכז פועל בשלוש שלוחות: 1. ברקן   2. גב ההר   3. צפון השומרון    (4. קדומים לתושבי קדומים בלבד).

תחומי הטיפול במרכז להתפתחות הילד

 • טיפולי שפה ותקשורת
 • ריפוי בעיסוק
 • פיזיותרפיה
 • אינטייק ואבחון משפחתי
 • הדרכת הורים
 • טיפול דיאדי הורה ילד
 • טיפולים רגשיים
 • קבוצות הכנה לכיתה א' ומיומנויות חברתיות
 • איתור במעונות מטעם התוכנית הלאומית
 • איתור טף בגני הילדים
 • הרצאות וסדנאות ביישובים סביב נושאים בהתפתחות ילדים

 

הליך פנייה למרכז:

טיפולי רגשי (תרפיה באומנות):

לא קיים הסדר של המכון מול קופות החולים, עלות טיפול באופן פרטי הינה 180 ₪. ישנה אפשרות לתשלום נוח וזמין בכל שעה דרך אתר המועצה. לאחר ביצוע התשלום יש להעביר אלינו למייל זה את הקבלה.
לקוחות לאומית זהב – יש לבדוק מול הקופה אפשרות לקבלת החזר חלקי רטרואקטיבי. לקוחות שאר הקופות, ניתן לבדוק קבלת החזר בביטוחים פרטיים.
פגישה ראשונה עם המטפלת הינה פגישת אינטייק אשר צריכה להתקיים עם שני ההורים (ללא הילד). עלותה כפגישה רגילה. לאחר מכן שאר הטיפולים מתקיימים עם הילד.

טיפולי פיזיותרפיה:

 1. יש לצרף טופס הפנייה לטיפול/לאבחון המבוקש.
   
 2. בבקשה לאבחון: יש לצרף שאלונים שמולאו על ידי ההורים ועל ידי הגננת או המורה. במידה ואין בידיכם שאלונים אלו, יש לפנות למרפאת האם ולבקש את הטפסים, למלאם ולצרפם.
  קיים הסדר של המרכז עם קופת חולים כללית וקופת חולים לאומית, יש לדאוג לטופס התחייבות מתאים מראש.
  מבוטחי מכבי – ניתן להגיע לאבחון במרכז באופן פרטי בעלות של 360 ₪ ולבדוק אפשרות לקבלת החזר דרך ביטוחים פרטיים, או לחלופין לברר מול מרפאת האם להיכן ניתן לפנות לקבלת אבחון.
   
 3. בבקשה לטיפול: יש לצרף אבחון מתאים לפני תחילת טיפול. נציין כי קיים הסדר של המכון עם כל קופות החולים, אך יש לדאוג מראש לאישור מן הקופה עבור הטיפולים, לאחר קבלת האישור יש להנפיק במרפאתכם טפסי התחייבות ולהעביר אותם למרכז. עדיפות להעברה מראש של כל הטפסים, על מנת למנוע התעסקות עתידית מידי שבוע בהנפקת טופס התחייבות חדש. מטופל אשר מגיע ללא טופס התחייבות מתבקש להשאיר פרטי אשראי לפיקדון עד להסדרת החוב.
  עלות טיפול באופן פרטי הינה 230 ₪. ישנה אפשרות לתשלום נוח וזמין בכל שעה דרך אתר המועצה. לאחר ביצוע התשלום יש להעביר אלינו למייל זה את הקבלה. ניתן לבדוק קבלת החזר בביטוחים פרטיים.

טיפולי ריפוי בדיבור או ריפוי בעיסוק:

 1. יש לצרף טופס הפנייה לטיפול/לאבחון המבוקש.
   
 2. בבקשה לאבחון: יש לצרף שאלונים שמולאו על ידי ההורים ועל ידי הגננת או המורה. במידה ואין בידיכם שאלונים אלו, יש לפנות למרפאת האם ולבקש את הטפסים, למלאם ולצרפם.
  קיים הסדר של המכון מול קופת חולים לאומית בלבד - יש לדאוג לטופס התחייבות מתאים מראש.
  מבוטחי שאר הקופות – ניתן להגיע לאבחון במרכז באופן פרטי בעלות של 500 ₪ ולבדוק אפשרות לקבלת החזר רטרואקטיבי דרך ביטוחים פרטיים, או לחלופין לברר מול מרפאת-האם להיכן ניתן לפנות לקבלת אבחון.
   
 3. בבקשה לטיפול: יש לצרף אבחון מתאים לפני תחילת טיפול. נציין כי קיים הסדר של המכון עם כל קופות החולים, אך יש לדאוג מראש לאישור מן הקופה עבור הטיפולים, לאחר קבלת האישור יש להנפיק במרפאתכם טפסי התחייבות ולהעביר אותם למרכז.
  עדיפות להעברה מראש של כל הטפסים, על מנת למנוע התעסקות עתידית מידי שבוע בהנפקת טופס התחייבות חדש. מטופל אשר מגיע ללא טופס התחייבות מתבקש להשאיר פרטי אשראי לפיקדון עד להסדרת החוב.
  ללא קבלת אישור מהקופה, עלות טיפול באופן פרטי הינה 230 ₪. ישנה אפשרות לתשלום נוח וזמין בכל שעה דרך אתר המועצה. לאחר ביצוע התשלום יש להעביר למרכז את הקבלה. ניתן לבדוק קבלת החזר בביטוחים פרטיים.

הדרכת הורים

ההדרכה ניתנת ע"י בתיה פרלמן עובדת סוציאלית קלינית ומנהלת המרכז. לתיאום פגישה יש לפנות למשרד בטלפון 03-5282830 או בוואטסאפ
התשלום באמצעות טופס התחייבות מהקופות או בעלות פרטית של 250 ש"ח למפגש.

טופס פניה למרכז להתפתחות הילד  


 

אנשי קשר ודרכי התקשרות

ניתן לפנות גם בווטאסאפ למספר הטלפון של המחלקה

פרטי יצירת קשר

בתיה פרלמן
מנהלת המרכז להתפתחות הילד

ליאור סנקר
מזכירת המרכז להתפתחות הילד

אורטל חוזה
מזכירת המרכז להתפתחות הילד | מענה טלפוני: בימים א'-ה' בשעות 8:00-15:00

אביטל קדמון
מזכירת המרכז לבריאות הנפש