נוער

נוער

תושבים יקרים,
מחלקת הנוער רואה בנוער השומרון את עתיד הקהילה, לב הקהילה, ופעמים רבות – המראה של הקהילה.
לנוער כוחות רבים, אתגרים גדולים המאפיינים את גיל ההתבגרות, וחדוות עשייה לטובת השומרון בכלל וליישוב והקהילה בפרט. אני מזמין כל תושב המעוניין להתייעץ, ליזום, לייצר שיתופי פעולה ויחדיו לקדם יחד את נוער השומרון.
אריאל מרמור, מנהל מחלקת נוער


מחלקת הנוער במועצה האזורית שומרון יושבת תחת אגף היישובים. כתפיסה, נוער השומרון, במועצה בכלל וביישובים בפרט, הינו לב הקהילה ועתידו. מחלקת הנוער גאה להוות גוף מקצועי אשר מלווה את כלל ישובי השומרון בתחום הנוער. המחלקה מורכבת ממטה אשר אמון על כלל המערכים הפדגוגים: ההדרכה, התהליכים החינוכיים ועבודת העומק עם כלל בני הנוער בישובים ובצורה פרטנית. כחלק מעבודתה, בונה מחלקת ההדרכה, בשיתוף עם הנהגת היישוב ורכז הנוער, תכנית חינוכית וקהילתית לעבודה שנתית עם כלל הנוער במטרה לקדם אותו לאורך השנה. המשך

שיטת העוגנים

מחלקת הנוער מאמינה כי הפעילויות המשמעותיות ביותר עבור בני הנוער, הן תהליכיות המתרחשות לאורך זמן בצד האירועים החד פעמיים. לאור זאת, פועלת מחלקת הנוער באגף יישובים ומתנ"ס על פי שיטת העוגנים. שיטה זו פותחה ומתפתחת על ידי מחלקת הנוער, מרכז ההדרכה ואנשי מקצוע שונים, מעגנת תהליכים חינוכיים בישובים על ידי בניית תכניות תהליך מיוחדות המופעלות ע"י רכזי הנוער.
שיטת העוגנים הוקמה מתוך ראיית ההשפעה הרחבה של רכזי הנוער בישובים ומתוך הבנת משמעות תכניות תהליך לבני נוער.
העוגנים מחולקים לשלושה חלקים: יישובים, קהילתיים וחינוכיים.

 

facebook
Font Resize