גן "טבע" נופים

גן "טבע" נופים

גן "טבע" נופים, הוקם כגן רב ניסוי רב גילאי, במטרה לגשר על הפער בין בגילאים עלה הרעיון להפוך את הגן לגן חי, בעלי חיי מדברים לכל הגילאים. הגן מכיל יותר מ – 20 זני בעלי חיים. ברבות השנים הגן הפך לגן חובה המשלב בתוכו ילדי חינוך מיוחד וקיבל את התואר "גן ירוק", בגן ממיינים אשפה ומשתמשים בהכל, שאריות האוכל הולכות לבעלי החיים והאשפה ממוינת ליצירות בסדנה. הילדים אחראים לטיפול בבעלי החיים, בכל יום יוצאת קבוצת ילדים להאכלה, נקיון, טיפול בחי ובצומח בגננו. לאחר מכן הם משתפים את כל ילדי הגן במתרחש בפינה, הטלות, המלטות ועוד.

כמה מילים של מנהלת הגן שמתמצת את הפעילות הענפה מתוך הסמינריון של התואר שני שלה שעסק בטיפול באמצעות בעלי חיים: "לבעלי החיים כוחות טמירים לפתוח דלתות רבות, גם כאלה הנראות מסוגרות היטב. הם מצליחים לחדור לתוכנו, לדלג על משוכות ומגבלות ולגעת בנימים החבויים ביותר, במשותף לכולנו.
ברגישות רבה יש ליצור את ההתקרבות מהמקום בו נמצא הילד ובכך נצליח לעזור ולבטא את העולם הפנימי ולשפר כישוריים חברתיים. וגם אם לא השגנו את המטרה אפשרנו לילד את תחושת הפרווה החמה, את היכולת לחבוק יצור רך אשר אינו בא בתביעות, אשר אינו מצפה לתמורה כלשהי, שמוכן פשוט להיות שם בשבילנו ולגרום לנו לחייך ולשמוח."

מנהלת הגן: יפעת פלדמן
סייעת הגן: חפצי עמוס

 

facebook
שינוי גודל גופנים
ניגודיות