האם יצליח הסיור לבכיר האיחוד האירופי בשומרון לעצור את מימון ארגוני השמאל הקיצוני?
גודל טקסט      
ישובי המועצה
רבנות שומרון
תיירות
תעשייה
יזכור
פניות ציבור
מועצה בחירום

האם יצליח הסיור לבכיר האיחוד האירופי בשומרון לעצור את מימון ארגוני השמאל הקיצוני?

23/02/2012

לאחר מאמצים רבים בזירה המשפטית והפרלמנטרית לעצירת מימון ארגוני השמאל הקיצוני בישראל ע"י האיחוד האירופי, - שעד עתה לא צלחו, יתכן כי דווקא במישור הדיפלומטי תהיה למתיישבי השומרון הצלחה בנושא- בעקבות סיור נדיר וראשון מסוגו שקיימה המועצה אזורית שומרון לבכיר באיחוד האירופי בשומרון.

סגן ראש ועדת החוץ של פרלמנט האיחוד האירופי קיים – לראשונה לנציג אירופי במעמדו - ביקור רשמי בשומרון, צפה על ערי  מרכז הארץ מהישובים ותקף את מימון האיחוד האירופי לארגוני שמאל קיצוני.             

      

ד"ר פיורלו  פרוברה, סגן יו"ר ועדת החוץ של פרלמנט האיחוד האירופי, קיים באופן תקדימי וחסר תקדים לאישיות רשמית אירופית בדרגתו - סיור עומק בשומרון, כאורח ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה.

מדובר בביקור ראשון מסוגו, מאז חידוש ההתיישבות, של דמות מדינית אירופית כה חשובה בישובים היהודיים בשומרון, שביקר בשומרון בלוויית אנשי יחידת קשרי החוץ שליד המועצה האזורית שומרון בראשות דוד העברי ובלוויית שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, שהצטרף באופן מיוחד לחלקים מהביקור התקדימי הנדיר.

בשיאו של הביקור, שדבר קיומו נשמר בסודיות מראש, צפה האורח מהישוב צופים על מישור החוף ועקרי מרכז הארץ בהדרכת ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה ושאר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין ונחשף ל"מותניים הצרות" של מדינת ישראל ולשליטה האסטרטגית על מרכז הארץ מהרי השומרון.

לאחר מכן נפגשו האורח, שהגיע עם משלחת בכירה מהאיחוד האירופי, לשיחה פתוחה עם תושבי הישוב, המורכב מדתיים וחילוניים ובראשם יו"ר הועד איציק באסל,  חבר המחליאה אבי שלום ותושבת הישוב עירית לדרברג.

לאחר הפגישה והדו שיח, שריגש בעליל את האורחים, נועד סגן יו"ר ועדת החוץ האירופי עם ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין,  ראש היחידה האסטרטגית בשומרון יוסי דגן ומנהל יחדת קשרי חוץ שומרון דוד העברי, לארוחת ערב חגיגית ולסקירה מקיפה על ההתיישבות ביהודה שומרון וחשיבותה לקיום מדינת ישראל.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה סקר בפני סגן השר האוקראיני גוחן את ההתיישבות ביהודה ושומרון והרחיב על זכותו ההיסטורית של העם היהודי:

"כל מה שראינו מקודם,  החשיבות הביטחונית העצומה של ההתיישבות לקיום מדינת ישראל, הוא נכון ואמת לאמיתה, אולם הוא איננו העניין העיקרי לישיבתנו בחבלי הארץ היפהפיים הללו" – אמר מסיקה – "הסיבה האמיתית שאנחנו כאן היא שזו המולדת שלנו. ההתיישבות היהודית בשומרון היא ההתגשמות    של חזון הנביאים, והוא יתגשם בין אם אנשים ירצו שכך יקרה ובין אם הם ינסו לעצור אותו. אני קורא לאיחוד האירופי להיות מהמסייעים לתהליך ההיסטורי החשוב הזה"– אמר מסיקה לאורח, שהתגלה כחובב תנ"ך ואף הנהן בראשו למשמע הדברים.

ואכן, האורח המכובד לא הסתיר את הפתעתו מהתצפית עצל ערי המרכז מהישוב צופים, ואף את הערכתו למה שראו עיניו בביקור:

"הגעתי לשומרון ונתתי מבט ראשוני על המצב הביטחוני, וזו נקודת הסתכלות חשובה ביותר, כיון שאני מבין עכשיו יותר את גודלה של הארץ".

לאחר ישיבת העבודה אף תקף סגן יו"ר ועדת החוץ של פרלמנט האיחוד האירופי את מימון ארגוני השמאל הקיצוני ע"י האיחוד:

"אנו ממנים ארגוני שמאל קיצוניים שאינם קשורים לממשלה, ומממנים גם הרבה מאוד ארגונים שונים ברחבי כל המזרח התיכון.

ואני חושב שכאשר ביליוני יורו ניתנים  לארגונים, וחלק מהכסף אף מגיע גם לעזה ולפשתינים, כל יורו צריך להינתן בזהירות, ולדאוג שהכסף יגיע לאנשים שצריכים ושאינם קשורים לסכסוכים פוליטיים או כוונות אחרות".

  

 

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין סיפר לאחר הסיור על חשיבות הסיורים לגורמי חוץ בשומרון:

"סיורים מסוג זה  משנים ברוב המקרים מקצה לקצה את הדעות של האנשים על המציאות ביהודה ושומרון, על האנשים שחיים שם ונותנים הבנה טובה של האתגרים שאיתם מתמודדת מדינתנו.

אין כמו סיור בשומרון כעל מנת להבין כמה שהסטיגמות והדעות המוקדמות היו שגויות".

 

 

דרונט בניית אתרים