המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום, היה אמש (7/9/10) אורח הכבוד בטקס הרמת הכוסית של המועצה
גודל טקסט      
תעשייה
תיירות
ישובי המועצה
רבנות שומרון
יזכור
מועצה בחירום
פניות ציבור

המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום, היה אמש (7/9/10) אורח הכבוד בטקס הרמת הכוסית של המועצה

8/09/2010

צולם ע"י צלם המועצההמשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום, היה אמש אורח הכבוד בטקס הרמת הכוסית של המועצה האזורית שומרון, טקס שהתקיים בישוב יקיר בהשתתפות למעלה ממאה ראשי הישובים במועצה.
משמעות מיוחדת היתה לטקס ולהשתתפות המשנה לראש הממשלה בו, עקב העובדה שבישוב יקיר מוקפאת בניית עשרות בתים.
המשנה לראש הממשלה שלום ביקר בחריפות את התכנית לבניה ב'גושי ההתיישבות':
"פתרונות שכאלו יהוו קביעת גבולות ויהפוך לויתור שלנו וזאת בטרם החל משא ומתן. בניה בגושים משמעותה סרטוט קו גבול ללא כל תהליך של משא ומתן. רעיונות כאלו הם בגדר 'הבה נתחכמה לו'. בניה רק בגושים משמעותה הכרזה על סוף מפעל ההתיישבות".
"אנחנו צריכים להבין שהפלסטינים לא ייעלמו" -  הוסיף השר שלום – "ויחד עם זאת הפלסטינים צריכים להבין שהמתנחלים כאן והם לא ייעלמו".
עוד הדגיש השר שלום בדבריו: "כל שינוי מהחלטת הממשלה לגבי הקפאת הבנייה, שעתידה להסתיים ב – 26.9 תהיה טעות חמורה". 
בהתייחסו להנהגה הפלסטינית אמר השר שלום כי "אפילו סאלם פיאד שהיה מי שחשב שהוא מתון מתגלה כמנהיג קיצוני אשר מעדיף לשרוף תוצרת ישראלית תוך פגיעה ישירה בפרנסת הפלסטינים."
"אני מקווה שהפלסטינים רציניים בנוגע לתהליך" אמר השר שלום "אם יפרשו מהשיחות בסוף החודש יהיה ברור לכל כי הם מחפשים תירוצים להכשיל התהליך ולא הגיעו לשיחות במטרה להגיע להסכם. שלום עושים בין עמים ולא בין מנהיגים".
ראש המועצה אזורית שומרון גרשון מסיקה, המארח, שיבח את השר שלום וכינה אותו "ידיד ההתיישבות": "השר סילבן שלום הוא ידיד ותומך, שר האוצר הטוב ביותר שהיה להתיישבות".
מסיקה תקף את ההקפאה ואמר: "השנה האחרונה היתה שנה לא פשוטה, בה התמודדנו עם אתגרים לא פשוטים כתוצאה  הההקפאה, שהיתה ברורה מראש כתכנית מטופשת ואומללה, צולם ע"י צלם המועצהללא כל צדק והגיון. אנו לא מעלים על דעתנו אפילו לרגע שמיד עם סיום עשרת החודשים בסוכות לא נחזור לתנופת בניה" – אמר מסיקה –  "אנו מאמינים ומקוים שהשנה הבאה עלינו לטוב תהיה שנה של תנופת בניה ופיתוח בכל ארץ ישראל ויהודה ושומרון בכלל. לשם כך נבחרה הממשלה ואנחנו נעמוד על כך שבעזרת ה' זה מה שהיא ואנחנו יחד נבצע".

בנוסף, השתתף השר שלום בחלוקת תעודות לעשרת הישובים שזכו בפרס ניהול תקין מטעם המועצה. במקום הראשון זכה הישוב רבבה.
 

דרונט בניית אתרים