יו"ר הכנסת רובי ריבלין ביקר היום באזור התעשייה ברקן
גודל טקסט      
ישובי המועצה
תיירות
רבנות שומרון
תעשייה
מועצה בחירום
פניות ציבור
יזכור

יו"ר הכנסת רובי ריבלין ביקר היום באזור התעשייה ברקן

27/05/2010

ריבלין במפעלים בשומרון : אי אפשר לדבר שלום ולעשות מלחמה
ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה :  "החרם - הפרה בוטה של ההסכמים, כרגע ממשלת ישראל איננה פועלת ברצינות כדי לעצור את החרם".

יושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, סייר הבוקר (ה') במפעלים באזור  התעשיה ברקן שבשומרון, על רקע חרם המוצרים מהישובים היהודים ביו"ש עליו הכריזו ברשות הפלסטינית. 
 
צולם ע"י צלם המועצהריבלין, שביקר במפעלים המעסיקים ישראלים ופלסטינים כאחד, אמר: "דינו של חרם כזה בדיוק כדין חרם על מפעלים בתל אביב או בשדרות. מדובר בפעולה עוינת שיש להתייחס אליה בהתאם. אני קורא לרה"מ ולשר האוצר לבחון האם נגרמים נזקים כתוצאה מן החרם ולפצות את המפעלים בהתאם. עם זה, ישראל כבר צלחה בעבר חרמות מצד העולם הערבי, והיא איננה זקוקה לפעולות לגמול."
 
ריבלין הזהיר מפני השלכותיו של החרם על יחסי ישראל והפלסטינים. לדבריו, "מדובר בקריאת תיגר על הדו קיום, ובפגיעה בסיכויי הנורמליזציה.אזור התעשיה ברקן הוא גשר  אמיתי לשלום ולדו קיום. הצעד הזה הוא סדק שאם נתעלם ממנו הוא עלול מכאן ואילך להתרחב, עד כדי חרם כלכלי של העולם הערבי, ומכאן החשיבות שיש לבלימתו המיידית ולהצבעה על הסכנות הגלומות בו, לכל הצדדים".
 
 
יו"ר הכנסת, שביקר  יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה במפעל "סלטי שמיר" ובמפעל "מגה פרינט" (המייצר ביגוד חד פעמי לבתי חולים),שכל אחד מהם מעסיק למעלה ממאה עובדים, שוחח בין היתר עם העובדים הפלסטינים והתעניין בתנאי עבודתם. הפלסטינים סיפרו  תיארו באזניו את תחושתם הטובה כשותפים לכל הפעילות במפעל, אולם העדיפו שלא להתייחס לנושא חרם המוצרים.  
 
צולם ע"י צלם המועצהבמהלך ביקור נועד יו"ר הכנסת עם ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה  ויו"ר מועצת יש"ע דני דיין  , עם נציגי התעשיינים ומינהלת אזור התעשיה. מסיקה אמר, כי "המפעלים ביהודה ושומרון יעברו את החרם, התעשיה כאן חזקה ביותר. מי שנפגעת כאן היא מדינת ישראל, שיורקים עליה בראש חוצות והיא איננה עושה כמעט דבר . כרגע ממשלת ישראל איננה פועלת ברצינות כדי לעצור את החרם.  הרשות הפלשתינית נושכת את היד שמאכילה אותה , תוך הפרה בוטה של הסכמי פריס לשיתוף פעולה כלכלי בין מדינת ישראל לרשות הפלשתינית. לא ייתכן שמדינת ישראל תמשיך לכבד את ההסכמים על סחר חופשי באופן חד צדדי. אם הרשות מפירה את ההסכמים ופוגעת בתעשייה של מדינת ישראל.
לדבריו, מדינת ישראל מחוייבת לנקוט במספר צעדי  תגובה מצידה . אם מדינת ישראל תסגור בתגובה אץ מעבא הסחורות המיובאות לרשות והמיוצאות אליה, תבטל את אישורי המעבר במחסומים לסחורים מהרשות, תמנע מעבר חופשי של סחורה מהרשות לתחומי הקו הירוק ותקזז עלות נזקים אפשריים מכספי המע"מ והמכס שהיא מעבירה בקביעות לרשות, כל רעיון החרם הזה ייעלם באותו הרגע".  
 יו"ר מועצת יש" דני דיין אמר: "ממשלת ישראל יודעת היטב מהם הצעדים שעליה לעשות ויביאו לסיום החרם בתוך ימים ספורים. במקום זאת, רק השבוע היא החליטה על מחוות כלכליות לטובת הרשות הםלסטינית. החרם הוא פעולת איבה לכל דבר ועניין ועל הממשלה להגיב בצורה מהירה וחדה. בכוחה לביא את החרם לידי סיכום".
 
 ריבלין היה אורח המועצה האזורית שומרון ומועצת יש"ע.

דרונט בניית אתרים